Değerli Hemşerilerim;

Ülkemizin ve ilimizin kalkınmasına yardımcı olmak niyetiyle çıktığımız bu kutlu yolda, 2002 yılından günümüze kadar çalışmalarımızı azimle ve gayretle yürütmekteyiz.

2004 yılında İstanbul’da start verdiğimiz Ekonomik kalkınma sempozyumlarıyla. Öncelikle ülke genelinde ve İstanbul özelinde Bayburtlu yönetici sanayici ve işadamlarımızın bir araya gelmesini tanışıp kaynaşmasını sağladık. Ülkesi için canla başla çalışan gerek kamuda gerekse de özel sektörde çalışkanlığı ile saygın bir yönetici kimliği, tüm risk faktörlerini göze alarak üretim istihdam ve ihracat cesareti ile sanayici kimliği, yurtiçinde ve yurtdışında tüm ihtiyaç kalemlerinin alış ve satış sistemlerini anahtar rolünde bir işadamı kimliği ile Bayburtlular.

Toplumsal kalınmanın olmazsa olmazı sivil toplum ruhunun en iyi ve organize şekilde uygulayan önder ve lider illerin başında gelmektedir Bayburt. Geçmişten gelen mirasın gerek kültür ve sanatının gerekse de manevi değerleri en üst seviyede koruma ve yaşama becerisine sahiptir.

İlimizin yerelde kalkınma avantajları tarım ve hayvancılık olmakla beraber son yıllarda yenilenebilir enerji kaynaklarının ihdasıyla hidroelektrik, güneş enerjisi ve rüzgar gülleri projeleriyle yeni kalkınma modelleriyle kazanımlarına devam etmektedir.

Bizler Baysiad ailesi olarak 2004 ile 2013 yılları arasında 4 büyük ekonomik kalkınma sempozyumu düzenleyerek yukarıda belirttiğimiz rekabet avantajlarına çok ciddi katkılarda bulunduk ve bulunmayada inşaallah devam edeceğiz.

Gelişen, kalkınan ülkemizin ve ilimizin kazanımlarını arttırmaya var gücümüzle devam edeceğiz.2022 yılının sağlık huzur ve bereket getirmesini yüce Allah’tan niyaz eder selam ve saygılarımı sunarım.

Yaşar YERLİKAYA

Yönetim Kurulu Başkanı

 

İŞTİRAKLERİMİZ

FİRMA REHBERİ

BAYBURT AKADEMİ

BAŞKAN'IN MESAJI

Değerli Hemşehrilerim; Devamı >>>

Rekabet Avantajları

BAYBURT'UN REKABET AVANTAJLARI

2015 Yılında Bayburt Ar-Ge Grubu ile birlikte hazırlanan çalışmaya ulaşmak için tıklayınız>>>

Çalışmayla ilgili veri güncellemesi devam etmektedir.

PROJELERİMİZ

- Organik Tarım Projesi >>>

- Bayburt Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti Nizamnamesi >>>

- Her Eve Ceviz Fidanı >>>

- Bayburt Ekonomik Kalkınma Sempozyumu >>>

- 50 Haneye 50 Koyun Projesi >>>

BAYBURT RAPORU

2015 Yılında Bayburt Ar-Ge Grubu tarafından hazırlanan raporun veri güncelleme çalışmaları devam etmektedir. Çalışma İçin Tıklayın>>>